Etyka

 


 

Wzajemne zaufanie, szczerość i bezpośredniość, zarówno w kontaktach wewnątrz, jak i na zewnątrz organizacji, są fundamentalnymi zasadami, mocno wrośniętymi w kulturę korporacyjną Grupy Wurth. Nasze zobowiązanie do przestrzegania tych wartości było spisane po raz pierwszy w latach 70. Przez Reinholda Wurtha.

 

Wspomniane zasady nie dotyczą tylko dostosowania się do wszystkich przepisów i regulacji prawnych, ale opisują również właściwe nastawienie pracowników, od których zależy sukces Grupy Wurth.

 

Naszym celem jest promowanie tego nastawienia. Jednocześnie bowiem wiąże się ono ze ścisłym przestrzeganiem przez pracowników wszystkich przepisów i praw lokalnych i międzynarodowych. Aby lepiej wyjaśnić te zasady naszym pracownikom i klientom, opracowaliśmy praktyczny przewodnik zachowań w oparciu o korporacyjne wartości, czyli Kodeks Zgodności Grupy Wurth (Code of Compliance of the Wurth Group).

 

 

 

Grupowy system raportowy

 

Nasz Kodeks Zgodności odzwierciedla nasze zobowiązanie do uczciwości w kontaktach z klientami, dostawcami oraz innymi partnerami biznesowymi. Udowodniono, że informacje otrzymane od osób trzecich częstokroć przyczyniają się do ujawnienia przestępstw gospodarczych. Z tego powodu stworzyliśmy system, który umożliwia zarówno pracownikom Grupy Wurth, jak i osobom z zewnątrz raportować przypadki popełniania czynów karalnych oraz innych poważnych nadużyć. System ten opiera się na narzędziu internetowym i nazywa się system BKMS (Business Keeper Monitoring System).

Jeśli chcesz zgłosić naruszenie za pośrednictwem tego systemu masz dwie opcje – anonimowo lub z ujawnieniem swoich danych. Aby kultywować środowisko otwartej komunikacji, sugerujemy aby zawsze podpisać się pod zgłoszeniem w systemie. Twoje dane pozostaną ściśle poufne.

 

Abyśmy mogli się z Tobą skontaktować, stwórz konto pocztowe w programie BKMS. Jest to bardzo ważne, ponieważ możemy mieć do Ciebie dodatkowe pytania, a również Ty będziesz mógł dodać więcej informacji po wysłaniu pierwszego zgłoszenia. Komunikacja poprzez skrzynkę e-mail w BKMS również może być anonimowa.

 

System został stworzony w celu raportowania podejrzenia popełnienia przestępstw gospodarczych lub poważnego naruszenia zasad zgodności obowiązujących w Grupie Wurth. Jakiekolwiek nieuzasadnione użycie narzędzia raportującego może być uznane za przestępstwo karne.

 

Raport możesz przesłać pod tym linkiem:

 

 

 

 

 

Zgłoszenia Compliance

Nowość od Schneider Electric - Gniazdo podwójne z serii Asfora

2018-05-15

W dobie coraz większej ilości urządzeń elektrycznych, które nas otaczają, spotykamy się z problemem wynikającym z nieprzystosowania instalacji elektrycznych. Podczas projektowania instalacji elektrycznych sprzed kilkunastu laty, nie...

...więcej

Plan podziału W.EG POLSKA Sp. z o.o.

2018-01-31

W związku z planowaną centralizacją funkcji właścicielskich i zarządczych spółek działających w Polsce w ramach Grupy W.EG Polska w załączeniu publikujemy plan podziału Elektroskandia Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu oraz W.EG Polska...

...więcej

Plan podziału Elektroskandia Polska Sp. z o.o.

2018-01-31

W związku z planowaną centralizacją funkcji właścicielskich i zarządczych spółek działających w Polsce w ramach Grupy W.EG Polska w załączeniu publikujemy plan podziału Elektroskandia Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu oraz W.EG Polska...

...więcej

Schneider ZELIO - Innowacje na każdym poziomie

Schneider ZELIO - Innowacje na każdym poziomie

2017-09-28

                  Schneider Electric wprowadził nową serię przekaźników Zelio, w skład której wchodzą przekaźniki elektromechaniczne, kontroli i monitorowania, czasowe...

...więcej

Please wait...
Please wait...